Budowanie myślących klas na lekcji matematyki (wg metody Petera Liljedahla) – zaproszenie na szkolenie

Opublikowane przez Justyna Szczepkowska w dniu

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Gdyni oraz Szkoła Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na warsztat z metody Myślącej klasy. Kilkanaście drobnych zmian w sposobie prowadzenia lekcji może w rewolucyjny sposób zmienić klasową rzeczywistość i pobudzić aktywność i kreatywność uczniów. Chcesz je poznać? Weź udział w kursie doskonalącym dla matematyków ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, opartym na metodzie Petera Liljedahla.

Metoda Myślącej Klasy opiera się na prostym założeniu: dzieciom w klasie nie chce się myśleć, więc w większości tego nie robią. Wystarczą jednak drobne modyfikacje, dzięki którym uczniowie zaczynają aktywnie rozumować – dowodzą tego badania naukowe przeprowadzone przez zespół doktora Liljedahla. 

Metody i formy: aktywizująca i wykładowa, praca w grupach
Środki dydaktyczne: pionowe powierzchnie do pisania (tablice lub folie) – 11 stanowisk, flamastry do tablic suchościeralnych, karty do gry.


Cele ogólne:
Doskonalenie umiejętności nauczycielek/nauczycieli w zakresie organizacji i prowadzenia pracy w grupach metodą Myślącej Klasy na lekcjach matematyki oraz zwiększania zaangażowanie uczennic i uczniów podczas rozwiązywania problemów matematycznych.

Cele szczegółowe:

  • pogłębienie wiedzy na temat: zadań odpowiednich do pracy grupowej, monitorowania pracy grupowej i indywidualnej, podsumowywania pracy grupowej na forum;
  • umiejętność tworzenia zadań problemowych z narastającym stopniem trudności;
  • umiejętność  organizacji pracy grupowej na swoich lekcjach oraz zwiększania zaangażowania uczniów;
  • tworzenie przez nauczycielkę/nauczyciela atmosfery sprzyjającej myśleniu.

Kiedy: Środa 22 listopada 2023 r.

Gdzie: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Gdyni (ul. Hallera 9, Gdynia), stołówka szkolna.

Cena: 200 zł (w cenie szkolenia Uczestnicy otrzymają książkę Petera Liljedahla)

Zapisy: